SEMILY a okolí "kraj dalekých rozhledů a hlubokých údolí". Chcete-li strávit čas v klidné krajině, na dosah Českého ráje, Krkonoš a Jizerských hor, pouhých 110 kilometrů severně od Prahy, pak vítejte v Horním Pojizeří, vítejte v Semilech!

Menu, přímé odkazy, vyhledávání, přihlašování

Začátek HTML stránky

Finanční výhled na léta 2013-2014 a racionalizační opatření

V rámci aktualizovaného rozpočtového výhledu na rok 2013-2014, který byl projednán dne 14. května na veřejném zastupitelstvu v Semilech, bylo zvážení ekonomické situace našeho města a návrh koncepčního řešení v podobě opatření, která budou učiněna v této ekonomicky nepříznivé době.

Přesto, že v tuto chvíli nelze očekávat, že se celková hospodářská situace rychle obrátí k lepšímu, musí město zajistit veřejné služby občanům, fungování městských organizací, fungování úřadu a další zákonné povinnosti. Z tohoto důvodu bylo zpracováno 20 opatření obsahujících návrhy zastupitelů, vedení města a členů finančního výboru, která ovlivní příjmovou a výdajovou stránku rozpočtu města a zajistí prostředky nejen na nejbližší období, ale i na léta dopředu. Opatření se opírají o přístupy, které se již postupně začaly uplatňovat: město zpomalilo investiční činnost, přizpůsobilo rozpočtovým příjmům i výdaje, šetří, snižuje zadluženost, optimalizuje nastavené procesy, odstraňuje duplicity, přehodnocuje a narovnává staré principy.

Jedná se o řešení, které nespoléhá na schválení novely zákona o rozpočtovém určení daní, kde podle původního návrhu bychom mohli získat na daňovém inkasu o 15-16 mil. Kč více. Realizace všech opatření by v příštím roce znamenala vylepšení městského rozpočtu o více než 13 mil. Kč.

Ing. Marcela Volšičková, 1. místostarostka
 

Datum poslední aktualizace: 17.05.2012 13:28

  • Tomáš Trojan | 23.05.2012 10:57

    Zadlužili jste město na předražených investičních akcích. Nevymlouvejte se neustále na ekonomicky nepříznivou dobu, je to lež a hloupá výmluva. Město by bez vašich megalomanských akcí mělo dostatek financí na svůj provoz včetně dalších nutných investic do škol, nemocnice, muzea a dalších organizací města.

Pro založení nového příspěvku se musíte přihlásit.

Pokud ještě nejste registrovaným uživatelem, zaregistrujte se.

Sledujte TV SEMILY na YouTube


Abecední telefonní seznam Poskytování informací Úřední deska Důležité dokumenty Vyhlášky a nařízení města Rozpočet a hospodaření
Záznam z jednání zastupitelstva Objednávání v systému WebC@ll Územní plán města Závady a nedostatky Krizové SMS zprávy Dopravní omezení a uzavírky komunikací
Ztráty a nálezy TvSemily.cz Semilské noviny Fotogalerie Kalendář akcí Turistické informační centrum


Město Semily
Husova 82, 513 01 Semily
Telefon: 481 629 211
Fax: 481 629 209
ID datové schránky: d36bywp
E-mail: podatelna@mu.semily.cz
IČ 00276111
DIČ CZ00276111

Městský úřad Semily
Riegrovo náměstí 63, 513 01 Semily
podatelna

Turistické informační centrum
Husova 2, 513 01 Semily
Telefon 481 624 721
WEBCAM //Pohled na Riegrovo náměstí

Uživatel