SEMILY a okolí "kraj dalekých rozhledů a hlubokých údolí". Chcete-li strávit čas v klidné krajině, na dosah Českého ráje, Krkonoš a Jizerských hor, pouhých 110 kilometrů severně od Prahy, pak vítejte v Horním Pojizeří, vítejte v Semilech!

Menu, přímé odkazy, vyhledávání, přihlašování

Začátek HTML stránky

Semilská mozaika opět v kurzu

Na zasedání Zastupitelstva města Semily dne 14. května 2012 se zastupitelé opět (již po několikáté) věnovali tématu mozaiky na Riegrově náměstí. Důvodem bylo předložení materiálu věnovaného právě mozaice zastupitelem Ing. Františkem Mojžíšem. Pokud by předložený materiál zastupitelé odhlasovali, došlo by na základě přijatého usnesení k odstranění mozaiky, kterou tvoří symboly komunistické moci – rudá hvězda společně se srpem a kladivem – ze štítu budovy na Riegrově náměstí.

Pro svůj návrh uvedl hned několik důvodů. Po vzrušené diskusi i z řad občanů města, nakonec předkládaný návrh zastupitele Ing. Mojžíše naprostou většinou přítomných zastupitelů neprošel. Mozaika doplněná na podzim minulého roku citátem G. Santayany:  „Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat“ tedy na průčelí domu na Riegrově náměstí zůstává. 

Ing. Miloš Sladký, tajemník MěÚ

Datum poslední aktualizace: 17.05.2012 13:24

  • Tomáš Trojan | 06.06.2012 20:29

    Pane tajemníku, děkuji za zmínku. Tahle rudá šílenost, kýč, ostuda a nevím jak to ještě nazvat, nás zde bude strašit dalších pár let. Náš starosta si totiž přeje, aby občané byli uvědomělí a stále si tímto "ústředním symbolem města" připomínali dobu nesvobody. Podobně jako lidé v KLDR, budou uvědomělí i lidé v Semilech.

Pro založení nového příspěvku se musíte přihlásit.

Pokud ještě nejste registrovaným uživatelem, zaregistrujte se.

Sledujte TV SEMILY na YouTube


Abecední telefonní seznam Poskytování informací Úřední deska Důležité dokumenty Vyhlášky a nařízení města Rozpočet a hospodaření
Záznam z jednání zastupitelstva Objednávání v systému WebC@ll Územní plán města Závady a nedostatky Krizové SMS zprávy Dopravní omezení a uzavírky komunikací
Ztráty a nálezy TvSemily.cz Semilské noviny Fotogalerie Kalendář akcí Turistické informační centrum


Město Semily
Husova 82, 513 01 Semily
Telefon: 481 629 211
Fax: 481 629 209
ID datové schránky: d36bywp
E-mail: podatelna@mu.semily.cz
IČ 00276111
DIČ CZ00276111

Městský úřad Semily
Riegrovo náměstí 63, 513 01 Semily
podatelna

Turistické informační centrum
Husova 2, 513 01 Semily
Telefon 481 624 721
WEBCAM //Pohled na Riegrovo náměstí

Uživatel