SEMILY a okolí "kraj dalekých rozhledů a hlubokých údolí". Chcete-li strávit čas v klidné krajině, na dosah Českého ráje, Krkonoš a Jizerských hor, pouhých 110 kilometrů severně od Prahy, pak vítejte v Horním Pojizeří, vítejte v Semilech!

Menu, přímé odkazy, vyhledávání, přihlašování

Začátek HTML stránky

Stojany na kola v centru oživí umělecky vyvedené bicykly

Staré ocelové konstrukce na opírání předních kol bicyklů byly v rámci celkové rekonstrukce semilského náměstí nahrazeny moderním mobiliářem. Nové stojany snad právě pro svoji novotu, jednoduchost a nesporně progresivní vzhled způsobují ale v běžné praxi jisté interpretační obtíže. Co s tím?
Na základě podnětu z řad veřejnosti navrhla Galerie XY o.s. osazení nových stojanů pěticí umělecky vyvedených bicyklů, jež budou jedním z výstupů sympozia mladých výtvarníků OstrovArt Fest 2012. Projekt tak spojí moderní umění s praktickou pobídkou, která poukáže na skutečné využití stojanů. Projekt doporučila realizovat kulturní komise Rady města Semily a samotná Rada posvětila i příspěvkem 5.000 Kč na vlastní provedení.  

Díky dobrému a jednoduchému nápadu dojde k oživení náměstí a stojany splní bezezbytku svůj účel.

---

OstrovArt Fest 2012, jehož již 5. ročník proběhne první sobotu v měsíci červnu je multižánrovým hudebně-výtvarným festivalem. V parku na Ostrově se návštěvníkům představí desítka hudebních seskupení i místních umělců nejrůznějších hudebních žánrů, nebudou chybět dílny a hry pro děti, ale i výtvarný koutek pro ty starší. Festival pořádá Kulturní spolek Semily Femily.

Lena Mlejnková, místostarostka města

Datum poslední aktualizace: 20.04.2012 11:19

  • Tomáš Trojan | 20.04.2012 20:55

    Vážená místostarostko Mlejnková, nové stojany jsou především k ničemu! O žádný vzhled ani interpretační obtíže občanů nejde. Když někdo takhle zprzní náměstí za tolik milionů jako VY a navíc architekt navrhne nevhodný mobiliář na nevhodných místech...potom už mohou nastoupit jedině umělci a my občané můžeme už jen doufat v nějaký hezký estetický zážitek.

Pro založení nového příspěvku se musíte přihlásit.

Pokud ještě nejste registrovaným uživatelem, zaregistrujte se.

Sledujte TV SEMILY na YouTube


Abecední telefonní seznam Poskytování informací Úřední deska Důležité dokumenty Vyhlášky a nařízení města Rozpočet a hospodaření
Záznam z jednání zastupitelstva Objednávání v systému WebC@ll Územní plán města Závady a nedostatky Krizové SMS zprávy Dopravní omezení a uzavírky komunikací
Ztráty a nálezy TvSemily.cz Semilské noviny Fotogalerie Kalendář akcí Turistické informační centrum


Město Semily
Husova 82, 513 01 Semily
Telefon: 481 629 211
Fax: 481 629 209
ID datové schránky: d36bywp
E-mail: podatelna@mu.semily.cz
IČ 00276111
DIČ CZ00276111

Městský úřad Semily
Riegrovo náměstí 63, 513 01 Semily
podatelna

Turistické informační centrum
Husova 2, 513 01 Semily
Telefon 481 624 721
WEBCAM //Pohled na Riegrovo náměstí

Uživatel