SEMILY a okolí "kraj dalekých rozhledů a hlubokých údolí". Chcete-li strávit čas v klidné krajině, na dosah Českého ráje, Krkonoš a Jizerských hor, pouhých 110 kilometrů severně od Prahy, pak vítejte v Horním Pojizeří, vítejte v Semilech!

Menu, přímé odkazy, vyhledávání, přihlašování

Začátek HTML stránky

Studenti semilských středních škol se stali redaktory studentské rubriky Semilských novin

Semilské noviny v letošním roce slaví své dvacetiny. A protože dvacetiny se neslaví každý den, dostaly i Semilské noviny svůj „dárek“. Stala se jím nově vytvořená rubrika „Očima studentů“, o jejíž obsahovou náplň včetně fotografií se starají studenti semilských středních škol. Rubrika dostala své místo na předposlední barevné straně novin, kde nahradila poznávací foto - rubriku s názvem „Proměny s hádankou“.

„Již nějaký čas jsme se zabývali myšlenkou zapojit semilské studenty do tvorby Semilských novin Prvním krokem bylo oslovení zástupců všech středních škol ve městě prostřednictvím kronikáře a člena redakční rady Mgr. Miloše Plachty s nabídkou možnosti spolupráce na přípravě novin. Poté následovalo několik jednání se zájemci z řad studentů, vyjasnili jsme si některé podmínky a pravidla spolupráce, dohodli termíny a pustili se do práce,“ říká Renata Coufalová, redaktorka Semilských novin.

Svou premiéru má nová rubrika v tuto chvíli již za sebou. Poprvé se objevila v aktuálním únorovém vydání Semilských novin a její podoba se bude průběžně dolaďovat. Po dohodě s tzv. „studentskou redakcí“, jak sami sebe studenti pracovně nazvali, by se v náplni rubriky měly objevovat rozhovory, ankety, fejetony i komentáře.

Určitou přípravou může být pro studenty zapojení do projektu MF Dnes „Studenti píší noviny“. „Cílem tohoto projektu je naučit studenty pracovat s novinami jako zdrojem informací. Historie projektu sahá do roku 2007, kdy se zapojilo prvních 100 škol. Na konci roku 2010 se toto číslo znásobilo na celkových 418 škol a 25.050 studentů. Naše gymnázium se připojilo i letošní školní rok. Na podzim jsme psali tři práce na tři různá témata a na jaře nás čekají další tři,“ prozradil Jakub Roztočil, student 2. ročníku gymnázia, který se zároveň stal novým členem redakční rady Semilských novin.

Renata Coufalová

Datum poslední aktualizace: 08.02.2012 08:56

Pro založení nového příspěvku se musíte přihlásit.

Pokud ještě nejste registrovaným uživatelem, zaregistrujte se.

Sledujte TV SEMILY na YouTube


Abecední telefonní seznam Poskytování informací Úřední deska Důležité dokumenty Vyhlášky a nařízení města Rozpočet a hospodaření
Záznam z jednání zastupitelstva Objednávání v systému WebC@ll Územní plán města Závady a nedostatky Krizové SMS zprávy Dopravní omezení a uzavírky komunikací
Ztráty a nálezy TvSemily.cz Semilské noviny Fotogalerie Kalendář akcí Turistické informační centrum


Město Semily
Husova 82, 513 01 Semily
Telefon: 481 629 211
Fax: 481 629 209
ID datové schránky: d36bywp
E-mail: podatelna@mu.semily.cz
IČ 00276111
DIČ CZ00276111

Městský úřad Semily
Riegrovo náměstí 63, 513 01 Semily
podatelna

Turistické informační centrum
Husova 2, 513 01 Semily
Telefon 481 624 721
WEBCAM //Pohled na Riegrovo náměstí

Uživatel