SEMILY a okolí "kraj dalekých rozhledů a hlubokých údolí". Chcete-li strávit čas v klidné krajině, na dosah Českého ráje, Krkonoš a Jizerských hor, pouhých 110 kilometrů severně od Prahy, pak vítejte v Horním Pojizeří, vítejte v Semilech!

Menu, přímé odkazy, vyhledávání, přihlašování

Začátek HTML stránky

Kultura, sport a volný čas

Město Semily se může pochlubit bohatou kulturní tradicí. Již roku 1860 vznikl pěvecký spolek Jizeran, v roce 1871 byl spolu s hasičskou jednotou založen Sokol, roku 1874 vznikl ochotnický spolek a poté odbor Klubu českých turistů. Klub českých cyklistů byl založen již roku 1894.

V současné době se o hlavní kulturní nabídku stará Kulturní centrum Golf, Muzeum a Pojizerská galerie SemilyStátní okresní archiv Semily, občanské sdružení Cervus Semilensis .

Semily a jejich okolí poskytují podmínky k provozování všech druhů turistiky a možnosti sportovního vyžití. Především cykloturistika zažívá v posledních letech velký rozmach, v regionu je vyznačena nová síť stezek. K dalším sportovním aktivitám, které region nabízí, patří jízda na koni, potápění, kanoistika, rybaření či horolezectví. V Semilech je vyhledávané devítijamkové golfové hřiště, situované v klidném údolí řeky Jizery.

Sportovní centrum otevřené v roce 2000 nabízí prostory pro míčové hry a další sporty jako squash, fittness, aerobic či stolní tenis; z relaxačních služeb zde najdete saunu, solárium či masáže; nechybí ani ubytování hotelového typu.

Centrem příznivců paraglidingu je hora Kozákov, v Semilech funguje škola tohoto sportu. V zimě za příznivých sněhových podmínek nabízí Kozákov kvalitní lyžařské terény pro sjezdové lyžování i pro běžkaře. V Semilech je pro méně náročné v provozu lyžařský areál nad vlakovým nádražím, jehož provozovatelem je Veřejná lyžařská škola Semily.
 

Sledujte TV SEMILY na YouTube


Abecední telefonní seznam Poskytování informací Úřední deska Důležité dokumenty Vyhlášky a nařízení města Rozpočet a hospodaření
Záznam z jednání zastupitelstva Objednávání v systému WebC@ll Územní plán města Závady a nedostatky Krizové SMS zprávy Dopravní omezení a uzavírky komunikací
Ztráty a nálezy TvSemily.cz Semilské noviny Fotogalerie Kalendář akcí Turistické informační centrum


Město Semily
Husova 82, 513 01 Semily
Telefon: 481 629 211
Fax: 481 629 209
ID datové schránky: d36bywp
E-mail: podatelna@mu.semily.cz
IČ 00276111
DIČ CZ00276111

Městský úřad Semily
Riegrovo náměstí 63, 513 01 Semily
podatelna

Turistické informační centrum
Husova 2, 513 01 Semily
Telefon 481 624 721
WEBCAM //Pohled na Riegrovo náměstí

Uživatel